Вирішити про встановлення нових вікон зі склопакетами дуже просто. Для цього необхідно лише врахувати стан сімейного бюджету та все. Роздумувати про те ставити чи не ставити довго не доводиться, бо євровікна вже завоювали ринок завдяки багатьом своїм якостям. Але вибрати саме вікно з безлічі варіантів вже важче, тому що питання, який профіль вікна вибрати, завжди є важливим для багатьох покупців.
Адже під однією загальною назвою «євровікно зі склопакетом» розмістилося безліч варіантів – профіль ПХВ і профіль з дерева, профілі двох-, трьох-, чотирьох-, п’ятикамерні (і це не межа, але поки зупинимося). Різна ширина монтажу, різний коефіцієнт опору теплопередачі. Склопакети одно-, дво-, трикамерні. Від цих варіантів голова кругом. Але вибрати потрібно, не входити ж у зиму зі старими розхитаними вікнами.
З чого починати? Перший критерій оцінки – це матеріал профілю. Звичайно, при порівнянні дерев’яного профілю та профілю металопластикового, останній вже давно не поступається за всіма параметрами крім цінових., його ціна нижча.
Другий показник – виробник профілю. На ринку будівельних матеріалів вже успішно поряд із імпортними виробниками працюють і вітчизняні. І знову ціна у вітчизняного профілю нижча. Хоча вибір все одно за Вами, тому якщо є можливість виключити цінові показники зі списку пріоритетних, на зазначених параметрах економити не варто.
Наступні критерії вибору відносяться до характеристик профілів, які необхідно враховувати.
На ефективність енергозберігаючих властивостей вікна впливає кількість повітряних камер усередині профілю. Оптимальною кількістю повітряних камер буде три та більше.
Наступний показник, що також впливає на рівень тепловтрат – це коефіцієнт опору теплопередачі. Що цей показник, то вище теплозахисні властивості профілю. Але при цьому необхідно врахувати, що наявність сталевих підсилювальних вкладок у профілі зменшує коефіцієнт опору теплопередачі. І в описі характеристик профілю має бути зазначено значення коефіцієнта як без вкладиша, так і за його наявності.
Важливе значення має і ширина монтажна профілю. Найбільш оптимальною є ширина понад 70 мм. В іншому випадку можливі появи, так званих, «містків холоду» і, як наслідок — конденсату на укосах віконних отворів, та пошкодження обробки. Важливе значення має фурнітура. На жаль, на вітчизняних підприємствах вона не виготовляється, на віконну раму встановлюється виключно імпортна. Напевно, це єдиний компонент вікна, на якому не варто економити. Інакше гарантовані вічні проблеми з відкриванням-закриванням стулок, кватирок тощо.